Agencje pracy w Anglii dla Polaków

Agencje pracy w Anglii dla Polaków

Agencje pracy w Anglii dla Polaków to miejsce dla osób poszukujących zatrudnienia za granicą. Pomogą szybciej i łatwiej znaleźć dogodne dla Ciebie stanowisko pracy. Przede wszystkim dlatego, że lepiej orientują się w brytyjskim rynku pracy. Warto jednak, abyś wcześniej zorientował się, jakie poszczególne agencje mają wymagania dotyczące kwalifikacji oraz umiejętności. Dzięki naszym wskazówkom znalezienie pracy na Wyspach nie będzie trudne!

Spis treści

Agencje pracy w Anglii dla Polaków

Agencje pracy w Anglii dla Polaków są dobrym rozwiązaniem, gdy nie chcemy szukać zatrudnienia na własną rękę. Mamy prawo nie znać się doskonale na panujących tam realiach rynku pracy. Od tego są tacy pośrednicy, aby ułatwić nam wejście w ten obcy dla nas świat. Zasady ich funkcjonowania są proste. To agencje dostają prowizje za to, że znaleźli pracodawcy osobę do pracy, czyli Ciebie. Ty nic im nie płacisz, więc możesz zarejestrować się za darmo w kilku różnych agencjach. Tym bardziej, że jest ich wiele w UK. Ponadto, w związku z tym, że firmy otrzymują wynagrodzenie za znalezienie pracownika, starają się działać dość szybko. Dlatego nawet jeśli dopiero co się zarejestrowałeś, możesz liczyć na pozytywne efekty poszukiwań pracy w krótkim czasie.

Typy pośredników

W Wielkiej Brytanii dzielimy agencje zatrudnienia na trzy typy:

 • High Street Recruitment − są najliczniejszą grupą. Posiadają szeroki zakres ofert, które jednak nie przekraczają pewnego poziomu wynagrodzenia, czyli około 30 tysięcy funtów rocznie.
 • Specialist Recruitment − tutaj warto się wybrać, gdy szukamy zatrudnienia w konkretnej branży.
 • Executive Search − to pośrednicy szukający specjalistów dla swoich klientów. Dotyczy to wysokich stanowisk.

Dla rodaków

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE wiąże się z nowymi zasadami wyjazdu oraz przebywaniem w UK. A za tym idą dodatkowe formalności, które mamy obowiązek dopełnić. Właśnie dlatego przyda nam się pomoc agenta z pośrednictwa pracy. Zdecydowanie wiele nam ułatwi wybranie agencji pracy w Anglii dla Polaków. Do takich firm, które zatrudniają Polaków w UK należą między innymi:

Konfederacja Rekrutacji

Warto również zajrzeć na stronę The Recruitment & Employment Confederation (Konfederacja Rekrutacji i Zatrudnienia). Tam znajdziesz oferty wszystkich pośredników będących w REC. Ta brytyjska organizacja zrzesza specjalistów ds. rekrutacji oraz zatrudnienia. Od 1930 roku dba o promowanie najlepszych praktyk rekrutacyjnych i etycznych standardów w UK. Konfederacja wspiera swoich członków, zapewniając im szkolenia oraz doradztwo. Szukając za jej pośrednictwem agencji pracy masz pewność bezpieczeństwa oraz etycznej, fachowej obsługi. Większe, należące do REC agencje zatrudnienia, od których warto zacząć poszukiwania pracy w Wielkiej Brytanii, to np.:

 • Adecco – szwajcarska agencja pracy tymczasowej. Działa od 1957 roku i jest jedną z największych na świecie (ma ponad 5 tys. oddziałów w ponad 60 krajach). Specjalizuje się ona się w rekrutacji pracowników z różnych branż, w tym przemysłu, logistyce, finansów czy IT.
 • Manpower – amerykańska agencja pracy tymczasowej założona w 1948 roku. Również jest jedną z największych firm (ponad 2 tys. oddziałów w ponad 80 krajach). Rekrutuje osoby m.in do pracy w przemyśle, produkcji czy sprzedaży.
 • Office Angels – brytyjska agencja pracy, która zajmuje się rekrutacją pracowników biurowych, czyli specjalistów ds. administracji, recepcjonistów czy kadry zarządzającej. Na terenie UK ma ponad 80 oddziałów.

Co przygotować na spotkanie do agencji pracy w Anglii dla Polaków?

Gdy zdecydowałeś się szukać pracy z pomocą pośrednika, warto wiedzieć co przygotować udając się na spotkanie do agencji pracy w Anglii dla Polaków. Duża część z tych firm preferuje rejestrację na żywo. Wcześniej możemy się do nich umówić telefonicznie lub internetowo. Jednak sama wstępna rozmowa kwalifikacyjna jest przeprowadzana już osobiście. Wybierając się na umówione spotkanie z agentem należy zabrać ze sobą CV. Jeśli korzystamy z usług brytyjskiego pośrednika pracy pamiętajmy, aby ten dokument był już gotowy w języku angielskim. Warto też umówić się do więcej niż jednej agencji zatrudnienia. Zdecydowanie zwiększy to Twoje szanse na szybsze znalezienie wymarzonej posady.

Twoje CV

Co zamieścić w swoim CV, aby było ono jak najbardziej atrakcyjne dla agenta, który szuka idealnego kandydata dla swojego pracodawcy. Najważniejsze punkty to:

 • profesjonalnie napisane CV w języku angielskim,
 • doświadczenie zawodowe,
 • dobrze opisane nasze umiejętności,
 • zawarte przebyte kursy.

Najlepiej, aby te wszystkie informacje w CV były dopasowane do pracy na jakiej nam zależy, łącznie z wykształceniem i osiągnięciami. Natomiast wymienione szkolenia i kursy powinny być potwierdzone certyfikatami. Warto również wcześniej zadbać o referencje od poprzednich pracodawców. Chyba, że jeszcze nie mamy doświadczenia, wtedy opinie od profesorów z uczelni. Im więcej będziemy mieć dokumentów potwierdzających nasze doświadczenie, umiejętności oraz kwalifikacje w danej dziedzinie tym są większe szanse, że dostaniemy atrakcyjne stanowisko.

Inne dokumenty

Wspomnieliśmy wcześniej, że Brexit wprowadził wiele zmian dla przybywających do UK, zwłaszcza emigrantów zarobkowych. Dlatego tak ważne jest, abyś podczas przyjazdu do Wielkiej Brytanii i w szukaniu zatrudnienia, otrzymał niezbędne informacje i wsparcie, które pomoże w załatwieniu formalnych spraw. Dzięki temu będziesz mógł pracować i mieszkać na Wyspach legalnie. Również w tym z pomocą przychodzą agencje pracy w Anglii dla Polaków. Omówimy krótko najważniejsze dokumenty, które musisz posiadać, aby pracować w UK.

 • National Insurance Number (NIN) – czyli numer ubezpieczenia społecznego. Jest on potrzebny do pracy i płacenia podatków w UK.
 • Dowód osobisty lub paszport – po prostu dokument identyfikacyjny, który potwierdzi naszą tożsamość.
 • Wiza – wymagana przy pobycie dłuższym niż 6 miesięcy, a chęć zatrudnienia się w Wielkiej Brytanii do takiego należą.
 • Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i doświadczenie zawodowe – pracodawca może wymagać od nas potwierdzenia kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.

Uważaj na oszustów!

Na koniec musisz wiedzieć, że kiedy agencja chce od Ciebie pieniądze za pośredniczenie w znalezieniu pracy to znaczy, że działa nieuczciwie. Tym samym, jej działalność może być również po prostu niezarejestrowana. Natomiast pośrednik może pobrać inne opłaty dotyczące wyjazdu do Anglii. Usługi te związane są między innymi: z kosztami dojazdu i powrotu osoby skierowanej, wydania wizy, badań lekarskich, zakwaterowania, oraz również tłumaczenia dokumentów. Jednak nawet w przypadku polskich firm (też znajdujących się w Anglii), warto sprawdzić ich wiarygodność. Wystarczy wejść na stronę KRAZ (Krajowy rejestr agencji zatrudnienia). Tam znajdziesz tylko legalnie działających pośredników.