Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii?

źródło: https://klik-24.com/

Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii? Najlepiej szybko, tanio i bezpiecznie. Zdecydowana większość Polaków poszukuje takiego rozwiązania. Od czasu do czasu każdy chce przesłać środki pieniężne do swoich rodzin mieszkających w UK. Transfer na zagraniczne konto za pośrednictwem banku może generować spore opłaty oraz wydłużony czas księgowania wpłaty. Oprócz banku istnieją oczywiście inne opcje przekazania należności.

Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii? – dostępne sposoby

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak przelać pieniądze z Polski do Anglii z pewnością spotkamy różne sposoby. Jednakże nie każdy z nich pozwoli nam na oszczędność czasu czy pieniędzy. Poniższy artykuł ma na celu przedstawienie najpopularniejszych obecnie metod transferu gotówki.

ZAGRANICZNY PRZELEW BANKOWY

Przelewy bankowe powszechnie uważane są za najbardziej znaną opcję do przesyłania standardowych wpłat zagranicznych. Mowa tu o przelewaniu pieniędzy prosto ze swojego rachunku bankowego za granicę. Większość osób jest przekonana, iż przelew bankowy to najbezpieczniejsza metoda płatności oraz najlepszy sposób zlecenia stałej płatności. Z całą pewnością, operacje za pośrednictwem banku są bezpieczne, a zlecenie działań na naszym rachunku nie stanowi problemu. Natomiast rozwiązanie to ma ogromny minus w postaci słabego kursu wymiany walut, który dla klientów nie jest zbyt opłacalny. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia dodatkowej opłaty za zlecenie międzynarodowego przelewu. Może ona wynieść średnio ok. 2,5% wysokości wpłaty. Minimalna opłata za przelew to od 20 do 50 zł przy mniejszej kwocie. Przy wyższych transferach środków, koszty mogą wynieść nawet 350 zł.

FIRMY SPECJALIZUJĄCE SIĘ W PRZEKAZACH PIENIĘŻNYCH

Firmy, które są wyspecjalizowane w przekazywaniu pieniędzy często uważa się za najlepszą opcję dla szybkich płatności. Przykładowo, jeśli chcemy przekazać pieniądze jako forma prezentu lub w innym celu, to dzięki nowoczesnym systemom możemy zrealizować to sprawnie i bezproblemowo. Instytucje te działają z myślą o klientach, którzy szukają taniego i sprawdzonego sposobu, aby dokonać przelewu pieniędzy z Polski do Anglii.

W JAKI SPOSÓB ZREALIZOWAĆ PRZELEW ŚRODKÓW PRZEZ TE FIRMY?

W celu skorzystania z oferty konkretnej firmy oraz dokonania wpłaty należy zarejestrować się na stronie internetowej oraz utworzyć konto. Dodatkowo należy potwierdzić swój adres, całość może zająć jedynie kilka minut. Po pozytywnej weryfikacji, możesz dokonać przelewu pieniędzy z Polski do Anglii. W tym celu wybieramy państwo, do którego chcemy przesłać należną kwotę. Zazwyczaj czas oczekiwania wynosi 1-2 dni robocze, w zależności od wybranej opcji przelewu oraz godziny jego wykonania. Mimo to i tak jest to zdecydowanie szybsza forma płatności aniżeli zlecenie przelewu przez telefon za pośrednictwem banku.