Praca zdalna w UK - gdzie jej szukać?

Praca zdalna w UK – gdzie jej szukać?

Praca zdalna w UK stała się tematem rozmów wielu z nas. W ciągu najbliższej dekady możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji w obrębie rynku pracy. Takie dane pochodzą z raportu PwC „The future of work: A journey to 2022”. Zdaniem ekspertów warto wziąć pod uwagę powstanie nowych sektorów gospodarki oraz modeli biznesowych. Prawdziwą metamorfozę przejdą także działy HR. Co do jednego, wszyscy jesteśmy zgodni przyszłością zdigitalizowanej gospodarki jest praca zdalna, elastyczność oraz tworzenie nowych strategii pracy zespołowej. Wydawać by się mogło, że największy wpływ na zmiany na rynku pracy wywarła pandemia COVID- 19. My jednak wolimy raczej przyjmować stanowisko, w myśl którego po prostu przyśpieszyła ona prognozowane już wcześniej zmiany.

Home office w UK- wynik pandemii czy nowy trend w biznesie?

Jeszcze kilka lat temu praca zdalna kojarzyła nam się z luksusem, na który mogli pozwolić sobie wyłącznie programiści, graficy komputerowi czy właściciele firm lub menagerowie. Dziś oferty pracy na stanowiska pracy home office wyrastają jak grzyby po deszczu. Na początku II kwartału 2020r. w Wielkiej Brytanii Urząd Statystyk Narodowych opublikował dane dotyczące struktury zatrudnienia na terenie UK. Wynika z nich jasno, że ponad 50% osób w wieku produkcyjnym świadczyło pracę za biurkiem we własnym domu. Praca zdalna w Anglii cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób poszukujących stałego zatrudnienia. Gdzie najefektywniej szukać ofert pracy zdalnej? Co możemy dzięki temu zyskać? Czy praca z domu może mieć w ogóle jakiekolwiek wady? Ile możesz zarobić pracując z domu i jakie są warunki takiego elastycznego etatu? Zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu!

Najlepsze oferty pracy zdalnej w Wielkiej Brytanii

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, prognozy dla współczesnego rynku pracy i wzrost zapotrzebowania na stanowiska home office był nieunikniony, a pandemia COVID- 19 po prostu przyśpieszyła te zmiany. W związku z tym właściciele firm zmuszeni byli do wprowadzenia diametralnych zmian w obrębie organizacji. Dlatego wdrożyli modele, które pozwalają na elastyczną i efektywną pracę zdalną. Z myślą o wszystkich tych, którzy myślą o pracy w domowym zaciszu przygotowaliśmy 5 najatrakcyjniejszych ofert pracy. Ponadto przedstawiamy szacunkowe stawkami wynagrodzenia za poszczególne stanowiska.

stanowiskowymiar czasu pracywynagrodzenie
pracownik działu HR½ etatu19- 21 tyś. funtów rocznie (1583- 1750 funtów miesięcznie)
specjalista ds. administracjiPełen etat19 tyś. funtów rocznie (1583 funty miesięcznie)
asystent biurowy½ etatu15,3- 28,8 tyś. funtów rocznie (1275- 2400 funtów miesięcznie)
menager domu opiekipełen etat52 tyś. funtów rocznie (4300 funtów miesięcznie)
dyrektor handlowypełen etat60- 70 tyś. funtów rocznie (5-6 tyś. funtów miesięcznie)

Oczywiście wymagania dotyczące podjęcia zatrudnienia na danym stanowisku nie różnią się niczym od tych, które stawiane są kandydatom w przypadku pracy w siedzibie firmy. Podejmując pracę zdalną tak samo przejdziemy przez standardowy proces rekrutacji rozmowę kwalifikacyjną (najczęściej prowadzone są one teraz za pomocą wideokonferencji). Niektórzy pracodawcy, aby sprawdzić nasze kompetencje miękkie mogą także zaprosić nas do udziału w teście predyspozycji zawodowych. Dzięki czemu mają szansę lepiej dopasować profil kandydata do wewnętrznej kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa.

Praca zdalna w UK: Top 5 portali ogłoszeniowych

Tak samo jak w Polsce, tak i w Wielkiej Brytanii funkcjonują także portale, które pomagają w szukaniu pracy. Szukając ofert pamiętajmy, że interesują nas przede wszystkim ogłoszenia „remote work” lub „home office”, czyli wyłącznie te, które dotyczą pracy zdalnej. Najciekawsze oferty znajdziemy na stronach takich jak:

Szukając czegoś dla siebie warto pamiętać także o tych niekonwencjonalnych metodach szukania z pozoru toporny, ale niezwykle skuteczny. Dlatego LinkedIn to świetne narzędzie, które pomoże nam w budowaniu sieci kontaktów i poszerzania swoich horyzontów zawodowych. Pomocne w szukaniu pracy zdalnej w UK mogą okazać się także dedykowane grupy na portalach społecznościowych dla konkretnych zawodów oraz freelancerów.

Zapraszamy do lektury innych artykułów na naszej stronie pomocnikfinansowy.pl